(Lõppenud) Videokonkurss ,,100 sekundit kõrvalistest tegevustest liikluses”

Konkurss on lõppenud.

Videokonkursi ,,100 sekundit kõrvalistest tegevustest liikluses” loosimise tulemused on selgunud!

Tänavu oktoobri alguses kuulutasime esmakordselt välja videokonkursi, kuhu ootasime osalema 4.–6. klasside õpilaste endi videoid, milles 100 sekundi jooksul käsitleti kõrvaliste tegevuste teemat liikluses. Meil on hea meel tõdeda, et meieni jõudis koguni 24 vahvat tööd. Saadetud tööde vahel loosisime välja kaks GoPro Hero seikluskaamerat, kaks Ryze Tello drooni ning Eesti Maanteemuuseumi giidituuri koos transpordiga.

Seekord naeratas loosiõnn teile:

Holger Orav – DJI Ryze Tello droon

Kohtla Järve foto- ja videoring (Rebecca Lindus, Martin Taavet, Marten Kuus, Bret Bogens ning nende juhendaja Andres Mikkor) – DJI Ryze Tello droon

Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli 5s klassi tüdrukud (Mailis Kütt, Marta Johanna Kärmas, Luisa Virak ja Saskia Toodu ning õpetaja Lemme Sulaoja) – GoPro Hero seikluskaamera

Sofia Novenkova – GoPro Hero seikluskaamera

Illuka Kooli 4.–5. klass (Herta Rajas, Karel Vähk, Anastassia Romanenko, Ksenja Kulikova, Valeria Konovalova, Liis Kullus, Ruslana Habirova, Markus Grinfeld, Jegor Jefremov, Ivan Zubenko ning õpetajad Jaanus Uustalu ja Teivi Gabriel) – Eesti Maanteemuuseumi giidituur koos transpordiga.

Võitjatega võetakse isiklikult ühendust.

 

Maanteeameti ennetustöö osakond kutsub Eesti Vabariik 100 raames osalema videokonkursil ,,100 sekundit kõrvalistest tegevustest liikluses”. Konkursile on oodatud videod, kus käsitletakse 100 sekundi jooksul kõrvaliste tegevuste teemat liikluses.

Kõrvalised tegevused liikluses on kõik need tegevused, mis Sinu kui liikleja tähelepanu liikluselt eemale viivad. Jalakäijate ja jalgratturite puhul võivad nendeks tegevuseks olla näiteks kõrvaklappidest muusika kuulamine, mängimine, söömine ja joomine, sõbraga jutustamine, telefoniga rääkimine jne. Autojuhtide seas on suurimaks probleemiks telefoni näppimine.

Juhend

Kas Sina oled just see, keda ootame osalema?

Jah, kui Sa oled 4.–6. klassi õpilane! Pole oluline, kas asud tegutsema üksi, sõpruskonnaga koolist, klassist, kodukohast, noortekeskusest, huviringist või mujalt.

Tule ja lihtsalt osale!

Vanus sobis, aga mida täpsemalt tegema peab?

Filmi üles 100-sekundiline video, teemal kõrvalised tegevused liikluses.

Tundub keeruline? Tegelikult ei ole, sest konkurss toimub esimest korda ja seepärast kõik, mida Sa teed, ongi äge!

Tee just seda, millega Sina tunned, et saad teemat väljendada, aga tee seda ohutult! Näiteks võid videos teha nii sõnavõtu, laulda, lugeda luuletust, räppida või teha hoopis midagi tantsulist.

Enne video tegema hakkamist, mõtle nendele küsimustele:

  • Miks on nutiseadmed tänavale jõudnud?
  • Mida tähendab minu jaoks nutimaailm, mida see annab ja mida see võtab?
  • Mis on jalakäija ja jalgratturi kõrvalised tegevused liikluses ja miks need tegevused on ohtlikud?
  • Kuidas saan mina liikluses kõrvalisi tegevusi vältida?
  • Kas mina või minu sõbrad on kõrvaliste tegevuste tagajärjel sattunud mõnda ohtlikku olukorda ja mida ma sellest õppisin?
  • Mida saan mina teha, et minu lähedased ei tegeleks liikluses kõrvaliste tegevustega?
  • Miks kõrvalistest tegevustest liikluses on nii raske loobuda ja mis võiks aidata? 

Milline see video olema peab?

Esiteks, ohutus eelkõige! Filmivõteteks leia vaikne tänav või õueala. Võtete ajal palu oma heal sõbral, emal-isal, õel-vennal abiks olla, et aidata tagada turvaline keskkond.

Pikkus nagu juba kokku leppisime on 100 sekundit. Eesti sai ju ka 100-aastaseks.

Videos too välja filmi pealkiri ja autorite nimed.

Esitatud video olgu ikka Sinu enda töö ja vaeva tulemus. Meile meeldib, kui see video on filmitud horisontaalses asendis.

Ja kui peaks juhtuma, et video ei vasta meie tingimustele, nt on ebasobilik (sisaldab rumalusi või kahjustab kedagi), siis on meil õigus jätta see avaldamata ja loosimisest eemaldada.

Video tee valmis nii, et see jõuaks meieni hiljemalt 31. oktoobril 2018. Et unele ka aega jääks, alusta aegsasti ja püüa looming enne südaööd valmis saada ning meile saata.

Ah et kuhu me töid ootame?

Valminud video link saada palun e-mailile kerli.tallo@mnt.ee.

Palun lisa kirja pealkirjaks/teemaks konkursi nimi ,,100 sekundit” ning kirja sisuks enda ja töö kaasautorite nimed ja link videole.

Tea ka seda, et konkursile esitatud töid võime meie, konkursi korraldajad, edaspidi kasutada vastavalt oma äranägemisele. Loomulikult jagame vahvaid videoid ka veebis ja sotsiaalmeedias.

Kas midagi võita ka võib?

Loomulikult!

Kõikide osalejate vahel toimub loosimine. Ettevaatust, loositavad auhinnad võivad sisaldada näiteks elevust, põnevaid hetki ja rõõmu.

Ja tegelikult, kui mõni töö meile eriti silma jääb, võime anda välja ka eriauhinna.

No hea küll, auhinnad on:

  • GoPro HERO
  • Ryze Tello droon
  • Eesti Maanteemuuseumi giidituur (bussisõit muuseumise ja giidiga ekskursioon kuni 25 inimesele).

Kas kusagilt nõu ka saab küsida?

Aga muidugi! Kui soovid lähemalt teada kõrvalistest tegevustest või tekib Sul töö käigus küsimusi, siis kirjuta julgesti kerli.tallo@mnt.ee.

Mis võib Sind veel aidata?

Saade „Märka märki!“ kõrvaliste tegevuste teemaline osa https://www.youtube.com/watch?v=DMfDHpwzi1I