Sõidutee ületamine

osutus_sebraSõidutee ületamine reguleerimata ülekäigurajal

Sõidutee ületamiseks reguleerimata ülekäigurajal arvesta, et jalgrattalt maha tulemata pole Sul ülekäigurajale otse lähenevate juhtide suhtes eesõigust (jalgratturile peab andma teed vaid pööret lõpetava sõiduki juht). Seepärast peatu ning ületa sõidutee alles siis, kui autod on möödunud. Kui mõni sõidukijuht viisakusest sulle teed annab, siis ole ettevaatlik, sest naaberrajal sõitva auto juht ei oska seda ette aimata. Ohutuse mõttes on õigem rattalt maha tulla ja ületada sõidutee jalakäijana.

 

Tee andmine jalgratta- ja jalgtee lõikumisel sõiduteega

Sõidutee ületuskohale lähenedes vähenda kiirust. Sõida jalakäija tavakiirusega (3-7km/h), et jõuaksid liiklusolukorda hinnata ning et ka läheneva auto juht sind õigeaegselt märkaks. Enne sõidutee ületamist veendu, et ohtu ei ole, vajaduse korral peatu. Loo autojuhiga silmside, et teineteise tegevuses kindel olla ka siis, kui Sul on sõidutee ületamisel eesõigus.

  • Autojuht peab pööret lõpetades andma teed otse liikuvale jalgratturile.
  • Jalgrattur peab andma teed ristmikule lähenevale ja ristmikku otse ületavale juhile, kui teeandmise kohustus ei ole liiklusmärgiga reguleeritud teisiti.