Tasuta jalgratturite koolitus igale 10-aastasele lapsele

Jalgratturite koolituse rahaline toetus on suunatud 3. ja 4. klasside õpilastele.

Toetust (10 EUR lapse kohta) saavad taotleda koolid, kes pakuvad lastele tasuta võimalust osaleda jalgratturite koolitusel, mis vastab määruse nõuetele. Toetuse väljamaksmise aluseks on koostööleping ja aruanne. Leping kehtib ühe aasta kohta.

Siiski tasub arvestada, et see summa on vaid täiendav toetus, sest tulenevalt Rahvuslikust liiklusohutusprogrammist on jalgratturite koolitus siiski kohalike omavalitsuste vastutusala ja tegelik kulu lapse koolitamiseks on märgatavalt suurem.

Maanteeameti poolt on tasuta õpetajate väljaõpe ja nõustamine, lisaks kõigile koolitusel osalejatele õppematerjalid.

Toetuse saamiseks tuleb saata: 

  • osalevate laste nimekiri,
  • jalgratturi koolituse tööplaan ja 
  • koolijuhi poolt digiallkirjastatud sooviavaldus 

oma maakonna kontakti e-posti aadressile. 

2017/2018 õppeaastal võtame sooviavaldusi vastu 01.09.2017 – 31.03.2018, lepinguid hakkame sõlmima alates 02.01.2018.
Aruannete esitamine kuni 30.06.2018.

Maakonna ekspertide kontaktid:

Põhja regioon (Tallinn, Harjumaa, Raplamaa)
 Eve-Mai Valdna (Tallinn)  eve-mai.valdna@mnt.ee 611 9353 // 50 78 232
Christina Vallimäe (Harjumaa)  christina.vallimae@mnt.ee 611 9349 // 5648 2686
Gerli Grünberg (Raplamaa)  gerli.grynberg@mnt.ee // 5305 4499
Lõuna regioon (Tartumaa, Põlvamaa, Jõgevamaa, Valgamaa, Võrumaa)
 Kai Kuuspalu (Valgamaa)  kai.kuuspalu@mnt.ee 738 3854 // 5330 5604
 Kerli Tallo (Põlvamaa, Võrumaa)  kerli.tallo@mnt.ee 782 7309 // 5568 1491
 Reesi Efert (Jõgevamaa, Tartumaa)  reesi.efert@mnt.ee 738 3853 // 5373 3489
Ida regioon (Järvamaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa)
 Diana Okas (Järvamaa, Lääne-Virumaa)  diana.okas@mnt.ee 325 8725 // 5667 1000
 Katrin Kärner-Rebane (Ida-Virumaa)  katrin.karner@mnt.ee 337 2684 // 513 9479
Lääne regioon (Pärnumaa, Viljandimaa, Läänemaa, Saaremaa ja Hiiumaa)
Marika Luik (Pärnumaa)  marika.luik@mnt.ee // 5615 6709
 Sirli Tallo (Viljandimaa)  sirli.tallo@mnt.ee 435 5637 // 5340 2691
 Solveig Edasi (Läänemaa, Saaremaa ja Hiiumaa)  solveig.edasi@mnt.ee 472 0090 // 5302 8222