Tasuta jalgratturite koolitus igale 10-aastasele lapsele

Jalgratturite koolituse rahaline toetus on suunatud 3. ja 4. klasside õpilastele.

Toetust (10 eurot lapse kohta) saavad taotleda koolid, kes pakuvad lastele tasuta võimalust osaleda jalgratturite koolitusel (kooliõpetaja/te poolt läbiviidud või sisseostetud koolitaja). Läbiviidav koolitus peab vastama määruse nõuetele. Mõlemal juhul peab koolitus lapsele olema tasuta. Koolituse läbiviija peab olema vähemalt 21-aastane ja omama mis tahes mootorsõiduki juhiluba. Jalgratturite koolituse minimaalne maht on 20 akadeemilist tundi, millest vähemalt 7 akadeemilist tundi on praktilist sõiduõpet. Kursuse minimaalne maht sisaldab teooria- ja sõidueksamit.

Projektiga liitumiseks tuleb esitada koolijuhi allkirjaga sooviavaldus, mis on aluseks koostöölepingu sõlmimiseks. Sooviavaldus koos koolituse tööplaani ja õpilaste nimekirjaga tuleb esitada ühe kuu jooksul koolituse algusest. Toetuse väljamaksmise aluseks on koostööleping ja kooli poolt esitatud aruanne. Koostööleping on õppeaastapõhine.

Siiski tasub arvestada, et see summa on vaid täiendav toetus, sest tulenevalt Liiklusohutusprogrammist on jalgratturite koolitus siiski kohalike omavalitsuste vastutusala ja tegelik kulu lapse koolitamiseks on märgatavalt suurem.

Maanteeameti poolt on tasuta õpetajate väljaõpe ja nõustamine, lisaks kõigile koolitusel osalejatele tasuta õppematerjalid, mida saab tellida liiklusõppe materjalide tellimiskeskusest.

Toetuse saamiseks tuleb saata: 

  • osalevate laste nimekiri,
  • jalgratturi koolituse tööplaan (näidis) ja 
  • koolijuhi poolt digiallkirjastatud sooviavaldus

oma maakonna kontakti e-posti aadressile. 

Sooviavaldus tuleb esitada enne jalgratturikoolituse algust või esimestel nädalatel.

2018/2019 õppeaastal võtame sooviavaldusi vastu 01.09.2018 – 31.03.2019.
Aruannete esitamine kuni 30.06.2019. Aruande vormi leiate SIIT.

Maakonna ekspertide kontaktid:

Põhja regioon (Tallinn, Harjumaa, Raplamaa)
 Eve-Mai Valdna (Tallinn)  eve-mai.valdna@mnt.ee 611 9353 // 50 78 232
 Liis Sepp (Harjumaa)  liis.sepp@mnt.ee 611 9349 // 5683 8533
 Gerli Grünberg (Raplamaa)  gerli.grynberg@mnt.ee // 5305 4499
Lõuna regioon (Tartumaa, Põlvamaa, Jõgevamaa, Valgamaa, Võrumaa)
 Kai Kuuspalu (Valgamaa)  kai.kuuspalu@mnt.ee 738 3854 // 5330 5604
 Kerli Tallo (Põlvamaa, Võrumaa)  kerli.tallo@mnt.ee 782 7309 // 5568 1491
 Reesi Efert (Jõgevamaa, Tartumaa)  reesi.efert@mnt.ee 738 3853 // 5373 3489
Ida regioon (Järvamaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa)
 Diana Okas (Järvamaa, Lääne-Virumaa)  diana.okas@mnt.ee 325 8725 // 5667 1000
 Darja Lukašenko-Tšistotin (Ida-Virumaa) darja.lukasenko@mnt.ee 337 2684 // 53365592
Lääne regioon (Pärnumaa, Viljandimaa, Läänemaa, Saaremaa ja Hiiumaa)
 Marika Luik (Pärnumaa)  marika.luik@mnt.ee // 5615 6709
 Sirli Tallo (Viljandimaa)  sirli.tallo@mnt.ee 435 5637 // 5340 2691
 Solveig Edasi (Läänemaa, Saaremaa ja Hiiumaa)  solveig.edasi@mnt.ee 472 0090 // 5302 8222