Emmaste Põhikool

Ole nähtav! helkurietendus 13.11.2015

Meie õpilased otsustasid teha näidendi lasteaialastele. Eesmärk oli tutvustada erinevaid toredaid võimalusi enda nähtavaks tegemisel liikluses.

Etenduse kirjutas 5.klassi tüdruk Sofia Saarnak, kohandas klassijuhataja Katre Pruul. Osa võtsid kõik klassi õpilased (meid on kokku 13).

Etendust mängiti sügisel 2015 kolmel korral: Emmaste lasteaias, Emmaste Põhikoolis ja Emmaste noortekeskuses (kutsuti esinema kui Politsei- ja Piirivalveamet tegi helkurikoolitust). Etenduse lõppedes jagasid õpilased nii koolis kui ka lasteaias kõigile saalisviibijatele Emmaste PK logoga helkurid. Seega said etendusest osa Emmaste valla põhikooli õpilased ja õpetajad, Emmaste lasteaia naksitrallid kohalolnud lapsed ja kasvatajad ning noortekeskuses helkurikoolitusel osalenud lapsevanemad ja huvilised.

Näidendi sisu oli lühidalt järgmine: lastele tehti näitlikult ette, mis võib juhtuda liikluses kui sind ei märgata ja kuidas võib rahulikuma südamega liigelda kui oled tänu helkuritele nähtav. Mõte oli, et lisaks tavapäraselt jagatavatele helkuritele on veel palju huvitavaid ja toredaid võimalusi end nähtavaks tegemisel. Saali toodi kohale ja tutvustati (kuidas välja näeb ja kuidas kasutatakse): erinevad helkurid (pehmed, kõvad, loomakujulised, rullhelkurid, narmastega iluhelkurid jne.), helkurvest, taskulamp, mobiiltelefon, helkurlõngast müts, helkurribadega riided, helkuritega koolikott, erksavärvilised riided, pealeõmmeldav helkurnöör, jalgratta kodarahelkurid.

Etendust kajastati kohalikus Emmaste valla ajalehes paberkandjal ja muidugi kooli kodulehel http://www.emmaste.edu.ee/cms/2014-11-15-20-08-43/496-2015-12-02-12-29-55

Õpetaja analüüs: analüüs põhineb arvamusel, mitte statistikal. Etendus võeti kõigil kordadel väga hästi vastu ja tagasiside oli positiivne. Kuna õpilased ise tegid kogu ettevõtmist suure entusiasmiga, siis edastasid nad oma positiivse olemusega väga hästi suhtumist, et helkurikandmine pole ainult kohustus, vaid võimaldab lisaks nii paljusid erinevaid TOREDAID võimalusi enda nähtavaks tegemisel. Üldiselt usun, et Emmastes on helkuri kandmine ühel või teisel moel tavaline igapäevarutiin. Kui tõesti teinekord mõnel ununeb nt. riiete vahetamise tõttu, siis on see ilmselt pigem erand.

Näidendi sisu lisatud manusesse.

Lae alla digitaalne formaat DOCX fail (14.78 KB)

Kontaktandmed