Keeni Põhikool

Registreerisime konkursile 1.10.2015. Kirja sai esialgne idee: Meie mõte on koolis korraldada heategevuskohvik, kus müüme omavalmistatud küpsetisi vms. Saadud raha eest ostame helkureid meie kogukonna liikmetele (lasteaialapsed, pansionaadi elanikud  jne). Palume appi ka meie lapsevanemad ja õpetajaid. Reklaamime koolis helkureid ja nende kasutamise vajalikkust (infotund, stend vms).

Heategevuskohvik oli avatud 4.12.2015. Ideest teostuseni kulus aega peaaegu neli kuud, kui saime kooli logoga helkurid kõikidele kooli õpilastele ja töötajatele kinkida.

Esialgne olukord

Alates oktoobri kolmandast nädalast kontrollis iga päev hommikuti kooli uksel korrapidaja õpetaja helkurite olemasolu õpilastel/õpetajatel. 10. detsembril toimus helkurite kontroll ka Valga politseijaoskonna politseinike poolt. Paraku leidus õpilasi, kellel pidevalt helkurit ei olnud või oli see just kadunud. Eriti õpilastel, kes sõidavad kooli auto või bussiga.

Läbiviidud ühistegevused

Õpilastelt tuli idee heategevuskohviku läbiviimiseks, et ise teenida ja koguda raha helkurite ostmiseks. Vanematelt tuli lisaidee helkuripuu kasutuselevõtmiseks ja 5. klassi kunstiõpetuse tunnis õpetajalt idee kaunistada ka koolimaja jõuludeks omavalmistatud helkuritega. Teavitasime kooli õpilasi ja töötajaid ning kogukonda läbi kooli kodulehekülje ning õpilaste Facebooki kontode eelseisvast heategevuskohvikust. Koolimajas riputasime üles ka kutsed-plakatid. Kohvikus müüsime omatehtud küpsetisi. Seadsime üles kohvikus annetuskasti helkurite kogumiseks helkuripuu jaoks. Kogusime raha natuke üle 100 €, mille eest tellisime 200 kooli logoga helkurit firmast Reflector OÜ. Helkuripuu jaoks tõid helkureid õpetajad, õpilased, kui ka üks lapsevanem ning helkureid kontrollinud politseinikud. Ehtisime kooli fuajees jõulukuuse annetatud helkuritega, kokku helkureid saja ringis. Kõik, kellel helkurit ei ole, võivad helkuripuult endale helkuri võtta. Tänu Kai Kuuspalu abile ja saadetud plakatitele, koostasime ka statsionaarse stendi fuajees helkurite vajalikkusest ja õigest kasutamisest. Samuti kleepisime koridori seintele plakateid ning kõik klassijuhatajad näitasid õpilastele esitlust „Ole nähtav?“. Kunstiõpetuse tundides valmistasid 3.- 6. klassi õpilased helkureid nii endale kui ka helkurkaunistusteks, mis olid kooli jõulukaunistuste üks osa sellel aastal. Sellega tegime nähtavaks ka koolimaja. Kunstiõpetuse õpetaja hankis materjali Põlva teedevalitsusest, kus sai taaskasutusse võtta helkurkleepsude ülejääke.

Külastasime ka Sangaste Lasteaeda ja Sangaste pansionaati, kuhu viisid õpilased kingiks Maanteeametist saadud 50 ribahelkurit. Varustatud said kõik lasteaia lapsed ja vanurid, kes liiguvad väljas.

Kokkuvõte

Keeni Põhikooli kõikidel õpilastel ja töötajatel on meie kooli logoga helkur. Helkureid on kingituseks edaspidi ka meie külalistele. Alates helkuripuu „istutamisest“ on meil helkurite varu selleks aastaks, kui järgmiseks aastaks olemas. Teedevalitsusest saadud materjalist tehtud kaunistusi võib kasutada edaspidi helkuritena ja neid saab veelgi juurde teha.

Tore oli bussipeatuses kuulata väikeste koolilaste juttu omavahel, kui nad võrdlevad kellel on mitu helkurit ja kui õigel kõrgusel see kellelgi on. Pikapäevarühma kasvatajad on tihti märganud, et õpilased nähes, et kellelgi on helkur puudu, on saatnud kaaslasi helkuripuu juurde endale helkurit valima. Edaspidi on helkurid kättesaadavad õpilasesindusest.

Kooli helkur meeldis kõigile väga. Kuidagi erilisem tunne on kanda enda kooli nimega helkurit.

Suur tänu Kai Kuuspalule Maanteeameti ennetustöö osakonnast, Remo Perlile OÜ Reflector ja kunstiõpetajale Tiina Kukele.

Pilte http://keeni.edu.ee/kool/index.php/pildigalerii  Heategevuskohvik (04.12.2015)

Keeni Põhikooli powerpointi esitlus lisatud manusesse.

Lae alla digitaalne formaat PPTX fail (3.55 MB)

Kontaktandmed