Autojuhile ja sõitjale

Liiklusesse võib minna tehniliselt korras sõidukiga.

Autojuht peab halva nähtavuse korral ja pimeda ajal asulavälisel teel hädapeatamise korral sõidukist sõiduteele väljumisel ja sõiduteel viibimisel kandma ohutusvesti.

Turvavarustus autos

Kõik autos sõitjad peavad kasutama nõuetekohast turvavarustust. Sõiduautos ei ole lubatud sõidutada last täiskasvanu süles.

Kui lapse pikkus ei võimalda teda nõuetekohaselt kinnitada auto turvavööga, tuleb lapse sõidutamisel autos, millel on turvavööd, kasutada tema pikkusele ja kaalule sobivat turvatooli, -hälli või muud nõuetekohast turvavarustust. Sõiduauto esiistmel tohib last sõidutada ainult siis, kui ta on turvavarustuse abil nõuetekohaselt kinnitatud. Seljaga sõidusuunas paigaldatud turvavarustust ei tohi lapse sõidutamisel kasutada istekohal, mis on varustatud rakendusvalmis esiturvapadjaga.

Pukseerimine

Pukseerimisel peab olema sõidukite kiirus kuni 50 km/h. Pukseeritava sõiduki roolis tohib olla vaid selle kategooria sõiduki juhtimisõigusega juht. Pukseerimisel peavad pukseeritaval autol põlema ohutuled või kui need ei tööta, siis tuleb nähtavale kohale paigutada ohukolmnurk.

Tervisetõend

Mootorsõidukijuhi luba kehtib vaid koos tervisetõendiga. Loe rohkem siit.