Vaegnägijatele

Kasutatud turvaseade võib olla ohtlik, sest ei ole teada, mis selle seadmega on eelnevalt  juhtunud. Tihti ei ole võimalik välisel vaatlusel tuvastada, kas seade on olnud avariis või muul viisil viga saanud, ning selle lööki neelavad elemendid võivad olla deformeerunud. Seetõttu ei tohi turvaseadmeid osta kasutatud asjade poest.

Tuleb arvestada ka sellega, et universaalsetel turvaseadmetel, mis on ette nähtud kasutamiseks alates väikestest kuni suhteliselt suurte lasteni, on võimalik lapse kasvades toolilt eemaldada polsterduse elemente. Seetõttu tuleb sellist kasutatud turvaseadet soetades kindlasti kontrollida, kas kõik turvaseadme elemendid on ikka alles. Lisaks võib kasutatud turvaseadmel puududa kasutusjuhend, mistõttu võib selle uus kasutaja paigaldada seadme autosse valesti.

Kui siiski otsustad kasutatud seadme kasuks, siis tuleks see soetada mõnelt pereliikmelt või lähedaselt sõbralt, et olla kindel selle seadme „puhtas minevikus”. Seadmel peab olema alles kasutusjuhend ning see ei tohi olla vana. Igal turvaseadmel on oma eluiga ehk soovituslik kasutusaeg, mis on kirjas kasutusjuhendis. Enamasti on see viis aastat, mis on tingitud elementide kulumisest, rebenditest või detailide väsimisest (ära vajunud polsterdus, liikuvate osade lõtkud, katteriide/õmbluste kulumine jne). Materjalidele mõjuvad päike/UV kiirgus, vibratsioon ja temperatuuride kõikumine.

Liiklusõnnetuse hetkel sõidukis olnud turvasüsteeme (turvavöid, turvapatju, lapse turvaseadmeid) ei tohi ise parandada.

Kui lapse turvaseade on olnud liiklusõnnetusse sattunud sõidukis, siis tuleb selle edasisel kasutamisel lähtuda turvaseadme tootja juhistest.