Vaegnägijatele

Järgnevalt leiad soovitusi droonide ohutumaks lennutamiseks nii endale kui ka oma lapsele.

Drooni töökindlus

Drooni lennutamise eelselt on oluline veenduda selle töökindluses. Iga selle osa peab olema terve ning töötama tõrgeteta, samuti olema akud laetud. Kindlasti tutvu toote kasutusjuhendiga ning järgi seda.

Keskkonnaga arvestamine

Enne drooni lennutama hakkamist mõtle tegevusplaan läbi: kus hakkad lennutama, kui kõrgel, mis ajal, kas on piiranguid –– siin on abiks droonilennutajatele mõeldud kaardirakendus, mille leiad siit. Soovitame kaasata protsessi ka lapse, et ta õpiks tulevasi lende võimalikult ettenägelikult planeerima ning tunneks end korraldamisel vastutavana. On ju hea tunne, kui saab täiskasvanuga koostööd teha ja tunda end tähtsana! Paljud alad ja õhuruumi osad on ajutiselt või pidevalt teistele õhuruumi kasutajatele suletud. Mõnes sellises kohas lendamiseks on võimalik taotleda ka täiendavat luba.

Ohutu lennu jaoks on oluline, et laps tunneks ümbritsevat keskkonda ja drooni lennutrajektoori väga hästi. Ümbritseva ruumi terviklik tajumine ning ohtude ennetamise võime erineb nii lapseti kui ka vanuseti. Kuna iga vanem tunneb oma last kõige paremini, siis saab sellega selgitustööd tehes arvestada.

Droon peab avatud kategooria puhul olema terve lennu vältel nähtav. Samuti tuleb hoida ohutut vahet inimeste, loomade, hoonete, sõidukite ja teiste õhusõidukitega. Läheduses viibivatele inimestele tuleb alati anda märku, kui hakatakse drooni lennutama ning veenduma, et nad on turvalisel kaugusel. Vajadusel tähista stardi- /maandumisplats.

Ole terve ja keskendu!

Drooni lennutamiseks on oluline tagada nii iseenda kui ka kõige ümbritseva ohutus. Väsinuna või haigena on keerulisem keskenduda, mistõttu peaks enne drooni lennutamist veenduma nii iseenda kui ka lapse tervislikus seisundis. 

NB! Drooni lennutades peab alati järgima nii eraelu puutumatuse kui ka andmekaitse õigusaktide nõudeidÕnnetuse korral vastutab selle eest drooni käitaja ning ta peab hüvitama enda põhjustatud kahjud. Kindlasti tasub kaaluda vastutuskindlustuse sõlmimist.