Vaegnägijatele

Kõik Eestis müüdavad turvaseadmed peavad vastama Euroopa turvanõuete standarditele ja olema varustatud märkega ECE R44/04 või ECE R129 i-Size.

Image
Eeskirjad

I-Size märgistus aitab lapsevanemal teha lapse jaoks kõige turvalisemat valikut, sest õige turvaseadme valimisel on lapse pikkusel lapse kaalust olulisem roll. Nt lapse kaalu ja pikkuse suhe võib olla erinev ning mõnele võib jääda nt turvahäll väikseks juba enne kaalurühma täitumist. Seetõttu ongi ECE R44/04 järgi valmistatud turvaseadmete kaalurühmad kattuvusega. ECE R129 i-Size standardi järgi valmistatud turvaseadmetel on aluseks lapse pikkus, mis iseloomustab paremini turvavarustuse sobivust lapsele. Kaalu saab kergesti kompenseerida rihma pikkuse reguleerimisega, aga lapse kasvu muutumisel on vaja muuta rihma asetust.
Turvalisemad on turvaseadmed, mis on mõeldud konkreetsele vanusegrupile, mitte ei kata ära mitut vanusegruppi. On aga ka erandeid, mille selja-, õla- ja peatugede kõrgust ning laiust saab muuta ning seeläbi on sobivad nii kaalukategooria alguses kui ka lõpus. Kindlasti ei tohi last liiga ruttu panna järgmise astme turvaseadmesse.

Image
Grupid_EST
Image
Standard-EST

“i-Size universaal ISOFIX” – sobib paigaldamiseks igale i-Size sobivale sõidukiistmele.

“Specific vehicle ISOFIX” – ei sobi paigaldamiseks igasse sõidukisse.

Remote video URL