Vaegnägijatele

Mootorratas on külghaagisega või külghaagiseta kaherattaline mootorsõiduk, mille sisepõlemismootori töömaht on üle 50 cm³ või valmistajakiirus ületab 45 km/h. Mootorrattaks loetakse ka sümmeetrilise rataste asetusega kolmerattalist mootorsõidukit.

Mootorratturi meelespea
  • Mootorratturil peab olema vastava A-kategooria juhtimisõigus. Loe lähemalt siit
  • Mootorrattur peab olema kaine. 
  • Nii juht kui sõitja peavad kandma kinnirihmatud motokiivrit, kusjuures tagaistmel ei tohi sõidutada alla 12-aastast last. 
  • Mootorratturina osta võimalikult erksavärviline/silmapaistev sõiduriietus või kanna tumedat värvi jope peal helkurvöid, -trakse, -vesti.
  • Vali lõuakaitsega kiiver – alt lahtine kiiver kaitseb küll koljut, kuid mitte alalõualuud. Kiiver peab olema paras – tihedalt ümber pea ja põskede, kuid ei tohi olla ebamugavalt tihkelt.

Loe mootorratturi turvavarustusest lähemalt infovoldikust, mille on välja töötanud Transpordiamet koostöös oma ala ekspertidega: WIMA Estonia, Motodepoo ja Eesti Motomatkajate Klubiga.

Infovoldikus on kajastatud näiteks järgnevad teemad: mootorratturi turvavarustus (kiiver, kindad, sõiduriietus, saapad), enda nähtavaks tegemine, päikesekaitse. 

2021. aastal valmisid WIMA Estonia eestvedamisel ja koostöös Transpordiametiga viis liiklusohutuse teemalist videot. Vaata lähemalt! 

Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL
Remote video URL