Vaegnägijatele

Sageli võib kohata väärarusaama, mille kohaselt peetakse raseduse ajal lubatuks sõita naisel ilma turvavööta või kinnitada auto kolme punkti turvavöö endale mugaval, kuid valel viisil. Selline käitumisviis on vale, seadusega vastuolus ning on kokkupõrke korral ohtlik nii emale kui ka veel tema sündimata lapsele.

Image
turvavöö ja rasedus

Rasedad  peavad kasutama turvavööd ning ohutuse seisukohalt on soovitatav istuda võimalikult püstises isteasendis. Sel juhul kaitseb turvavöö kõige paremini nii ema kui ka tema üsas olevat last. Jälgida tuleb, et turvavöö horisontaalrihm jookseks üle reite võimalikult puusaliigese lähedalt, mitte üle kõhu. Kindlasti ei tohi panna turvavööd ühe või mõlema reie alt läbi. Turvavöö valesti kasutamine ei kaitse kokkupõrke korral sõitjat.

Lapseootel naine võib ilma turvavööta sõita ainult arsti loal. Liiklusseaduses on sätestatud, et nii sõiduki juht kui ka kaassõitja võivad sõita turvavööta ainult siis, kui neil on olemas ja kaasas arsti kirjalik otsus turvavöö kasutamise vastunäidustuse kohta.