Vaegnägijatele

Transpordiamet ootas 20. oktoobrini nominente ohutusalasele auhinnale, millega tunnustati isikuid ja organisatsioone, kes on isikliku eeskuju ja tööalase või ühiskondliku tegevusega silma paistnud ohutusalase tegevuse korraldamisel või arendamisel.

2022. a ohutusalase auhinna saajad

Aasta eeskuju auhinna pälvis Tamo Vahemets, kes on Operation Lifesaver Estonia ja eeskujuliikumise „Valge Õhupall” eestvedaja. Tamo on silma paistnud innustunud ja sihipärase ohutusalase tegevusega ning seeläbi kaasa aidanud transpordiohutuse arengule.

Aasta innovatsiooni auhinna liiklusohutuses sai Juri Ess, kes kaitses 2022. aastal oma doktoritöö tarkadest ülekäiguradest. Tegemist on põhjaliku teadustööga, mille tulemusi toetab nii teoreetiline käsitlus kui ka mahukas praktiline uurimistöö. 

Aasta vabatahtliku kategoorias tunnustati nelja nominenti. Aasta vabatahtliku auhinna lennundusohutuses sai Joosep Roosaar ning aasta vabatahtliku tunnustuse liiklusohutuses pälvisid Karl-Erik KirsKatrin Põldmaa ja Merle Naser

Aasta õpetaja tiitli pälvisid: Anneli LõokeneCarena LasselKairit WirthKarin PõdraMaarika PriskeNatali HanniRaido Johanson, Reine Vinter, Riine AntVera Ryzhkova ja Veinika Lemsalu.

Liiklusohutuse koostööpartneri tunnustuse said Tartu Ülikooli Teaduskool veebipõhise liiklusvõistluse „Liiklustark” väljatöötamise eest haridusasutustele; Tartumaa Spordiliit noortelaagrite korraldamise eest ja Tallinna Haridusamet pikaajalise koostöö eest nii Transpordiameti kui ka Tallinna haridusasutustega.

Aasta ohutussündmuseks valiti Nobel Digitali algatatud sotsiaalkampaania joobes juhtimise teemal.

Allikas: https://transpordiamet.ee/ohutusalane-auhind 


Liiklusohutuse auhinda antakse välja alates 2009. aastast, varasemate aastate võitjaid näeb Liikluskasvatuse kodulehel:

Image
071602_4MM6188