Vaegnägijatele

Sõiduauto juhil ja kõigil sõitjatel nii esi– kui tagaistmel tuleb turvavöö enne liikuma hakkamist nõuetekohaselt kinnitada. Nõue kehtib ka taksojuhile ja taksos sõitjatele. Turvavöö tuleb kinnitada ka bussis, kus on turvavööd olemas.

Erandina ei pea turvavööd kinnitama jääteel sõites, tööülesande täitmisel, mis on seotud vähem kui 100 meetri tagant peatumistega, või kui juhil või sõitjal on ette näidata talle tehtud arsti kirjalik otsus turvavöö kasutamise vastunäidustuse kohta.

Kas sa tead, kuidas turvavöö õigesti kinnitada? Vaata siit.


Istme peatugi peab olema reguleeritud nii, et selle ülemine äär oleks pealaega tasa või pisut kõrgemal. Sellest kuidas peatugi Sind kaitseb, vaata siit.


Iga autotootja on oma mudelite kohta koostanud soovitused, kuidas sinna paigaldatud turvavarustust kasutada nii, et see tagaks õnnetuse korral võimalikult tõhusa kaitse. Loe see osa enda automargi manuaalist kindlasti läbi!


Oleme loonud koondmaterjali „Ohutuma sõidu reeglid”, mis sisaldab nii reegleid kui ka soovitusi ohutumaks sõiduks, sõites nii auto kui ka bussiga.


Liiklusseaduse leiad siit.