Vaegnägijatele

Lemmikloomad tuleb sõidu ajaks kinnitada, sest lahtine loom võib häirida juhi tähelepanu või teda füüsiliselt segada.

Lisaks „lendab” liiklusõnnetuse korral kinnitamata loom auto salongis ringi ning võib nii ennast kui ka teisi sõidukis viibijaid vigastada või suisa tappa. Lemmikloomad tuleb sõidu ajaks kinnitada turvatraksidega või sõidutada neid transpordipuuris. Ei tohi unustada, et ka puur tuleb kinnitada nt turvavööga autoistmele või turvarihmadega pagasiruumi.

Võimalustest lähemalt:

  • Loomapuur: looma transportimiseks on kõige turvalisem loomapuur. See tuleb eraldi kinnitada, milleks on palju võimalusi. Auto sõitjateruumis saab selle kinnitada turvavööga või suruda kinni esi- ja tagaistmevahele põrandale. Pagasiruumis saab loomapuuri kinnitada rihmade abil koormakinnituse aasade külge. Puur välistab lemmiklooma paiskumise avarii korral, millega päästate looma elu ja kaasliiklejate tervise või elu. Ka on loomapuuriga harjunud lemmikloom sõidu ajal rahulikum.
  • Pagasiruum: kui looma transporditakse auto pagasiruumis, mida eraldab sõitjateruumist vaid istme seljatugi või kangast võrk, tuleb loom seal kinnitada spetsiaalse rihma või traksidega transpordirihmadega kinnitatud puuris. Vastasel juhul vigastab kokkupõrke korral sõitjateruumi paiskuv loom sõitjaid, kuna ei võrk ega tagumise istme seljatugi ei pea sellele koormusele vastu.
  • Turvatraksid: arvestama peab sellega, et mida pikem on turvatrakside rihm, seda kaugemale saab kokkupõrke korral paisata sellega kinnitatud loom. Nii võib ta vigastada sõitjaid, kelleni ta ulatub.

Vaata lisaks:

Image
Kassi turvaline ja ebaturvaline sõidutamine

Vasakpoolsel pildil on kassi transportimine vale (kass lahtiselt), parempoolselõige (kass puuris ja puur turvavööga kinnitatud).

Image
Koera turvaline ja ebaturvaline transportimine

Vasakpoolsel pildil on koera transportimine vale (koer lahtiselt), parempoolsel õige (koer spetsiaalsete trakside ja turvarihmaga kinnitatud). NB! Kui koer on kinnitatud turvatrakside/turvarihmadega tagaistmele, ei ole turvaline tema kõrval kedagi sõidutada, sest liiklusõnnetuse korral ulatub koer kõrvalistujani.