Vaegnägijatele

5. klasside õpilastele suunatud projekti „Peatu, vaata, veendu!” eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel ja raudtee ületamise ohutusele raudteeületuskohtades.

Remote video URL

Projekti tegevuskava

  • Projektiga liitumiseks tuleb täita lehe allosas olev registreerumisvorm.  
  • Registreeruda sai kuni 6.oktoobrini 2023! Uus registreerumine sügisel 2024.
  • Transpordiameti piirkondade eksperdid (kontaktandmed) annavad projektiga liitunutele/kooli kontaktisikutele üle markeerimiseks vajalikud vahendid ja jaotusmaterjalid.
  • Koolides viiakse õpilastele läbi projektiga seonduv liiklusalane õpe: analüüsitakse kooliümbruse liiklust jalakäija ja jalgratturi seisukohalt; kaardistatakse kohad, mida soovitakse markeerida. Ideed ja abimaterjalid õppe läbi viimiseks on siin.
  • Peale õpet viiakse õpetajate juhendamisel läbi markeerimisaktsioon: õpilased markeerivad valitud sõidutee- ja raudteeületuskohtade juurde kõnniteedele sõnumi PEATU, VAATA, VEENDU!” Markeerimist võib läbi viia sügisel või kevadel. Õpetajatel on võimalik markeermiskohad märkida Maa-ameti kaardirakenduses
  • Peale markeerimist täidab õpetaja lehe allosas oleval tagasisidevormi.

Osalevate klasside arv ei ole piiratud. Osaleda võivad ka eelmisel aastal markeerimist läbi viinud koolid, sest sõnumid vajavad värskendamist!

Projektis on oodatud osalema ka noortekeskused.

Täname koole, noortekeskusi ning kohalikke omavalitsusi hea koostöö ning liiklusohutusse panustamise eest!

Image
Peatu vaata veendu

Liitu projektiga või esita aruanne siin!