Vaegnägijatele

Projekti eesmärk toetada üldhariduskoolides jalgratturikoolituse sõiduõppe õppeprotsessi läbiviimist erinevate õpperajaelementide soetamise ja valmistamise kaudu.

Koostööprojekt Jalgratturikoolituse õpperaja elemendid (endine nimetus Vigurelemendid) toetab üldhariduskoolides läbiviidava jalgratturikoolituse praktilise sõiduõppe tundide tegevusi. Samas toetab projekt ka liikluskasvatuse lõimimist erinevate ainetundide kaudu – õpetajate juhendamisel saavad õpilastel ise meisterdada jalgratturi koolituseks vajalikke sõiduõppe elemente.

Remote video URL

Osapoolte koostööna valminud jalgratta õpperaja komplekti kuulub:

Tähiskoonused 30 tk (20 väikest ja 10 suurt), piirdelint, markeerimisvärv, puidust lipid/lameklotsid (kuni 90) või madalad silikoonist koonused, liiklusmärkide tugipostid alusel ning liiklusmärkide komplekt (17 tk), pidurduslatt (puna-valgete triipudega), rajalaud, miniestakaad kaldtee, kõrguslatt koos tugipostidega (reguleeritava kõrgusega), raskesti läbitav teelõik, tuulelipud, kahepoolsed tahvlid või muu lahendus.

Täpsem info projekti tutvustavast metoodilisest juhendist (siin ka venekeelne).

Projekti dokumendid:

Projektis osalemiseks täida sooviavaldus ja lisa see koolijuhi digiallkirjaga lehe allosas olevasse veebivormi. Sealsamas saad projekti lõpus esitada ka aruande. 


Põnev lugemine – Tabivere Põhikooli 9. klassi õpilase loovtöö.

Töö autor: Kusti Künnap, juhendajad: Airi Kahar, Toomas Marga

Loovtöö eesmärk oli jalgrattakoolituse vigursõiduraja elementide tegemine. Autori sõnul on teema oluline, sest rattaga sõites on sõiduoskus ja ratta tunnetus väga olulised, kuid samas puudusid nende koolis vigursõiduraja elemendid, mis eelpool nimetatud oskuste arendamist toetavad. Teema valiti, kuna autorile meeldis väga puutöö ja huvitava ja kasuliku ühendamine on igati tore väljakutse. 


Liitu projektiga või esita aruanne siin!

Ainult üks fail.
1 GB limiit.
Lubatud tüübid: ddoc, asice.
Maksimaalselt 5 faili.
1 GB limiit.
Lubatud tüübid: gif, jpg, jpeg, png, bmp, eps, tif, pict, psd, txt, rtf, html, odf, pdf, doc, docx, ppt, pptx, xls, xlsx, xml, avi, mov, mp3, ogg, wav, bz2, dmg, gz, jar, rar, sit, svg, tar, zip, ddoc, asice.